تبلیغات
مجله اینترنتی کاروک : علم وفناوری،کامپیوتر و اینترنت،ورزش،تغذیه،سلامت - هنر نقاشی

کمی درباره هنر نقاشی !


هنر نقاشی در حقیقت استفاده از نوعی رنگ محلول در یک ماده رقیق کننده که بر روی سطحی مانند کاغذ ، دیوار یا بوم نقاشی کشیده می شود . نقاشی توسط فردی به نام نقاش انجام می شود . واژه نقاش حاکی از تخصص شخص مورد نظر است . پیشینه هنر نقاشی در تاریخ بشر حدود 6 برابر قدیمی تر از اختراع خط و سبک نوشتاری است .

image

توجه داشته باشید که نقاشی با طراحی متفاوت است . به عبارتی ، طراحی شامل ایجاد اثرات و نشانه هایی بر روی سطح مورد نظر ، به وسیله اعمال فشار با ابزاری خاص است . هنگامی که سخن از نقاشی کردن به میان می آید فوراً ذهن ما به سمت یک ترکیبی از رنگها سوق داده می شود که توسط  شخص خاصی ایجاد شده . تصور عامه این است که نقاشی باید ، تقلید کردن از شکل و ظاهر طبیعت باشد و در نتیجه از نقاش انتظار دارند که هر چیزی از چشم انداز طبیعت دیده می شود را عیناً بر روی بوم نقاشی ترسیم کند . ولی در واقع این یک انتظار نابجا است ، زیرا با این کار خلاقیت هنری و پرواز خیال و اندیشه نقاش از او گرفته می شود .
در اصل هنر نقاشی پدید آوردن موجودیتی است که وجود ظاهری ندارد و هنرمند با ابزار خیال و قلم و رنگ و بوم ، پدیده ای را از چاه نیستی به باغ هستی منتقل می کند .

به طور کلی دو بیان و قرائت از هنر نقاشی وجود دارد 

نقاشی انتزائی :

در این نوع نقاشی جدای از اصول و قواعد خاصی ، می توان صرفاً با ترکیب رنگ و فرم ، احساسات ، عواطف و ادراکات شاعرانه و هنری را به مخاطب انتقال داد . آثار هنری که به این روش خلق می شوند مسیر جدیدی را برای ابراز احساسات به وسیله نقاشی هموار می کنند و از آنجا که این آثار به طور کامل زاییده ذهن و اندیشه انسان است و ذهن نیز امری مجرد تلقی می شود ، این نوع نقاشی ها را انتزائی یا مجرد می نامند . 

image

در این روش هنرمند نقاش با نگاهی ژرف به جهان پیرامون خود می نگرد ، سپس برداشت و استنباط خود را در قالب فرمهایی بی شکل و تصویرهایی رنگارنگ بر روی بوم نقش می زند .

نقاشی تصویری :

سبکهای گوناگونی در جهان برای این روش نقاشی وجود دارد . نقاش در اینجا آثاری را پدید می آورد که در واقع تقلیدی رنگ آمیزی شده از همه عناصر جاندار و بی جان طبیعت اطراف اوست . در این میان هنرمندانی که بطور خاص طبیعت را الگوی خود قرار داده اند در عین تلاش فراوان ، هرگز نتوانسته اند آنچه را که در طبیعت دیده اند ، دقیقاً ترسیم کنند . 

image
گردآوری ، ویرایش و نگارش : کاروک
طبقه بندی: هنرو فرهنگ، تفریحی،
برچسب ها: هنر نقاشی، سبک های نقاشی، نقاشی انتزاعی، نقاشی تصویر سازی، نقاشی،

تاریخ ارسال : سه شنبه 11 دی 1397 | نویسنده مطلب : افشین
  • paper | خرید بک لینک | میله