تبلیغات
مجله اینترنتی کاروک : علم وفناوری،کامپیوتر و اینترنت،ورزش،تغذیه،سلامت - گواهینامه SSL


گواهینامه SSL  چیست و چه کاربردی دارد ؟

پروتکل جهانی Socket Secure Layer) SSL ) ، یک استاندارد امنیتی برای فضای وب و کدین  کردن اطلاعات بین کاربر و وب سایتهای مختلف است. در این امنیت سایبری ،اطلاعاتی که بوسیله یک اتصال SSL مبادله می شوند به شکل کد شده ارسال می شوند ، و بدین ترتیب ، این اطلاعات مبادله شده از  استراق سمع یا دزدیده شدن محافظت می شوند. پروتکل SSL  بین شرکتها و مشتریان این امکان را فراهم می کند که قادر باشند با اطمینان اطلاعات خصوصی شان را مانند شماره کارت اعتباری، در بستر وب بین یکدیگر بطور محرمانه رد و بدل کنند. برای فراهم کردن یک اتصال SSL به یک تأییدیه وب سرورنیاز است ( Web Server Certificate).

imageچرا باید از گواهی SSL استفاده کرد ؟

در دنیای واقعی ، زمانی که به فروشگاهی وارد می شوید ، دقیقاً می دانید که با چه وضعیتی روبرو هستید. یعنی کالاها ، مارک آنها ، راهنمای فروشگاه و همه را می بینید. و می توانید مطمئن باشید که اگر در خرید شما مشکلی پیش بیاید ، مدیر فروشگاه یا صاحب آن در دسترس شما خواهند بود. اما در فضای مجازی ، مراجعه کنندگان به فروشگاههای اینترنتی هیچ راه قابل اطمینانی برای آگاهی از اینکه چه شخصی صاحب این  فروشگاه  است ، در اختیار ندارند. هنگامی که شخصی با قصد انجام یک خرید اینترنتی ، به یک فروشگاه مجازی وارد می شود ، علاقه دارد که بداند پولش را به چه کسی می پردازند. در واقع خرید کنندگان از فضای وب خواستار اثبات هویت صاحب پایگاه اینترنتی مورد نظر هستند ، یعنی می خواهند بدانند که اطلاعات شخصی ارسالی آنها به سایت مزبور توسط سایر کاربران اینترنتی قابلیت ردگیری و تداخل ندارد. 
اینجاست که گواهینامه الکترونیکی SSL به صحنه وارد می شود !

 image


 معمولاً یك گواهینامه SSL شامل اطلاعات شما بعنوان دارنده پایگاه اینترنتی می باشد كه این اطلاعات عبارتند از :

نامه دامنه سایت

نام شركت احتمالی شما

نشانی و آدرس شما

شهر شما 

كشور محل اقامت شما

تاریخ انقضا و تمدید گواهینامه

شما به عنوان صاحب یک سایت اینترنتی ، با خرید یك گواهینامه SSL علاوه بر آنكه اطلاعات كامل خود را به مشتری سایت ارائه می دهید (كه این باعث ایجاد امنیت خاطر خریدار میگردد)  تمامی اطلاعات رد و بدل شده مابین كامپیوتر بازدید كننده سایت شما و سرور وب سایت شما كد شده و قابل بازیابی و پیگیری قانونی می باشد .


گردآوری ، ویرایش و نگارش : کاروک
طبقه بندی: کامپیوتر و اینترنت،
برچسب ها: گواهینامه SSL، پروتکل SSL، امنیت سایبری، امنیت فروشگاه اینترنتی،

تاریخ ارسال : جمعه 14 دی 1397 | نویسنده مطلب : افشین
  • paper | خرید بک لینک | میله